Κυριακή 1 Μαρτίου 2015

Η ομάδα του Παμβοχαϊκού γνώρισε την ήττα από τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του Βραχατίου

Η ομάδα του Παμβοχαϊκού γνώρισε την ήττα από τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του Βραχατίου με το ματς να κρίνεται στις.....
λεπτομέρειες.
Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, προηγήθηκε 1-0 στα σετ. Στο δεύτερο σετ οι φιλοξενούμενοι και πάλι ήταν καλύτεροι στο ξεκίνημα του προηγήθηκαν με 8-7 αλλά ο Σαρικεϊσογλου χάλασε με το σερβίς του την υποδοχή των αντιπάλων, όμως το 2-0 ήρθε για το τριφύλλι.
Η ψυχή και το πάθος των παικτών μας έφεραν μια εκπληκτική ανατροπή, κόντρα και στη διαιτησία που έκανε αρκετά λάθη, με το 2-2 να έρχεται και το ματς να πηγαίνει σε 5ο σετ.
Εκεί ο Παμβοχαϊκός προηγήθηκε 5-3 και 8-7 αλλά ο Παναθηναϊκός έκανε το 10-8 και κράτησε τη διαφορά μέχρι το τέλος παίρνοντας τη νίκη με 15-11 και 2-3.
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Νικολόπουλος